Nedejme si přírodu

Vážení a milí zákazníci, od 15.12.2012 vstupuje v platnost další restriktivní nařízení EU, které nám zakazuje psát u všech bylin a přírodních přípravků k čemu jsou určeny a přikazuje veškeré tyto texty odstranit ze stránek. Více info ZDE


NOVINKY

arr325.1. - SNÍŽENÍ CENY - QUINOA BÍLÁPRODUKTY QUINUA, QUINOA   Quinua (quinoa) je prastará bylina peruánských And, která se pěstovala...

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

NAŠE CENA: 132 Kč
NAŠE CENA: 490 Kč
NAŠE CENA: 90 Kč

KONTAKTY

Solia, s r.o. (Čajový dům)
Rybná 716/24
11000 Praha 1 - Staré Město
tel: +420 777 866622
napište nám
Korespondenční adresa: Česká 248, 46841 Tanvald
Provozovna a výd. místo: Česká 248, 468 41 Tanvald

ZBOŽÍ V AKCI

NAŠE CENA: 75 Kč
NAŠE CENA: 700 Kč
NAŠE CENA: 850 Kč

HERBÁŘ ROSTLIN / ŽRALOČÍ CHRUPAVKY

HERBÁŘ ROSTLIN / Žraločí chrupavky (Cartilago..

Přípravky s obsahem žraločí chrupavky se v posledních letech stávají hitem mezi doplňky stravy.  Oceánologové nazývají žraloka "dokonalým živým mechanizmem". Tento tvor existuje již 400 milionů let na Zemi v nezměněné formě. Plaval v moři již tehdy, když se na zemi ještě ani neobjevili dinosauři, a 65 milionů let poté, co zmizeli ze země ptakoještěři a ani ještě dnes by jim nehrozilo vymření - kdyby neexistoval člověk, který z něho má hrůzu... Žralok nikdy nespí, nikdy není v klidu a - nikdy nedostane rakovinu! Tento specifický rys zpozorovali vědci teprve před několika lety.

Použití ve fytoterapii:
- při poraněních a bolestech svalů, šlach a kloubů (urychlují regeneraci)
- jako prevence a při léčbě rozvinutých nádorových onemocněních (zejména ledvin, prsů, plic, střev, prostaty, mozku)
- Kaposiho sarkomu (nádorové onemocnění vznikající na základě vážně narušeného imunitního systému)
- jako prostředek při léčbě artritidy a revma - vhodný pro ženy v období menopauzy ke snížení rizika úbytku kostní hmoty
- při diabetickém poškození očního cévního systému
- při kožních onemocněních - při léčbě lupénky (psoriasis)
- při léčbě prostaty
- při zánětech střev
- působí proti bolesti

U žraločí chrupavky je potvrzená schopnost udržení správné funkce kloubních chrupavek (prevence revmatických onemocnění - např. artritidy) a snížení rizika vzniku osteoporózy (tzv. řídnutí kostí, které se často objevuje u žen v době klimakteria).

V řadě publikací se objevuje informace, že na základě dlouholetých vědeckých výzkumů bylo zjištěno, že preparáty obsahující prášek ze žraločí chrupavky napomáhají prevenci a podpůrné léčbě nádorového onemocnění.
Protirakovinné účinky nebyly jednoznačně prokázány, ukázalo se však, že glykosaminoglykany přítomné ve chrupavkové tkáni mohou bránit vytvoření cévního systému v nádoru a tím tlumit jeho růst; v předběžných pokusech se ukázalo, že zevní podávání této chrupavky brání tvorbě nového krevního (kapilárního) řečiště v místě, kam byla podána (např. do blízkosti otevřených ran). Má pozitivní vliv na posílení imunitního systému, což vede k potlačení nežádoucích vedlejších účinků chemoterapie. Obsahové látky: Ve žraločí chrupavce má silné zastoupení chondroitin sulfát, což je látka, která má stěžejní postavení v různých kloubních preparátech, neboť ochraňuje kloubní chrupavku před nadměrnou aktivitou enzymů, které ji poškozují. Obsahuje i další minerální látky a to minerální látky jako vápník a fosfor, které zaručují zdravé a pevné kosti. Žraločí chrupavka obsahuje látky zvané glykosaminoglykany, které zabraňují vytvoření cévního systému v nádoru a tím omezují jeho růst.

Používání žraločí chrupavky se stalo velmi atraktivním poté, co některé publikace rozšířily názor, že tento materiál může preventivně chránit lidský organizmus před vývojem nádorových onemocnění.