Nedejme si přírodu

Vážení a milí zákazníci, od 15.12.2012 vstupuje v platnost další restriktivní nařízení EU, které nám zakazuje psát u všech bylin a přírodních přípravků k čemu jsou určeny a přikazuje veškeré tyto texty odstranit ze stránek. Více info ZDE


NOVINKY

arr325.1. - SNÍŽENÍ CENY - QUINOA BÍLÁPRODUKTY QUINUA, QUINOA   Quinua (quinoa) je prastará bylina peruánských And, která se pěstovala...

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

NAŠE CENA: 110 Kč
NAŠE CENA: 280 Kč
NAŠE CENA: 930 Kč

KONTAKTY

Solia, s r.o. (Čajový dům)
Rybná 716/24
11000 Praha 1 - Staré Město
tel: +420 777 866622
napište nám
Korespondenční adresa: Česká 248, 46841 Tanvald
Provozovna a výd. místo: Česká 248, 468 41 Tanvald

ZBOŽÍ V AKCI

NAŠE CENA: 140 Kč
NAŠE CENA: 930 Kč
NAŠE CENA: 270 Kč

HERBÁŘ ROSTLIN / ALOE VERA

HERBÁŘ ROSTLIN / Aloe Vera

Aloe Vera je rostlinou, která již dlouhá staletí budila zájem lidí, kteří obdivovali její výjimečnou schopnost přežít v extrémních pouštních podmínkách. Lidé rovněž rychle zjistili, že list aloe především však dužnina ukrytá pod její kůží, má zázračné vlastnosti. Proto byla aloe nazývána „zázračnou rostlinou“, „rostlinou dlouhověkosti“, „rostlinou, která léčí všechno“, rostlinou první pomoci“ a „tichým léčitelem“.

Příznivý vliv na organismus byl popsán v mnohých studiích a mnoha vědeckých pracích. Výzkumy bylo zjišťeno, že účinky Aloe Vera se dají využív pro jejich pozitivní vliv při různych potížích:

Zánětlivé stavy, žaludeční dvanácterníkové potíže - Mukopolysacharidy a jiné sloučeniny cukrů chrání stěnu žaludku a dvanácterníku před dráždivým působením kyseliny solné a leptavým účinkem pepsinu, aktivizují přirozené ochranné mechanismy sliznice prostřednictvím zvýšené produkce žaludečního slizu.

Poruchy střevní činnosti, poruchy správného příjmu vitaminů a minerálů, nadýmání, zácpy a průjmy, syndrom přecitlivělého střeva, vředy tračníku - šťáva i kapsle aloe podporují procesy trávení bílkovin ve střevech a napomáhají při čistění střev- mukopolysacharidy, zvláště acemanan, posilují imunitní systém ve střevech.

Potravinové alergie, atopický ekzém - aloe celkově příznivě působí na organizmus- působí podpůrně na trávicí ústrojí, které díky tomu může vstřebávat více jednoduchých aminokyselin místo antigenních oligopeptidů. Tak se do krve dostává méně antigenů Produkty Aloe z dužniny aloe podporují zvlhčování suché pokožky, chrání ji před infekcemi

Jaterní problémy - v játrech se hromadí všechny nečistoty a škodlivé látky, které každý den přicházejí do organizmu. V této situaci je vhodné začít užívat Aloe, která podporuje detoxikaci jater a celkově má příznivý vliv na posilnění organismu.

Imunitní systém - Aloe obsahuje řadu látek, které příznivě působí na imunitní systém člověka, zvyšuje odolnost na buněčné úrovni, humorální odolnost krve, sníženou odolnost kůže, odolnost sliznic trávicího ústrojí a jiných orgánů.

Kožní problémy Popáleniny – aloe pozitivně ovlivňuje hojení rán, popálenin vyvolaných vysokou teplotou, slunečním zářením, chladem (omrzliny), rentgenovým zářením a elektrickým proudem

Lupy, akné – látky obsažené v Aloe se podílí na tonizaci pokožky a díky acemananu, glykosidům a lupelolu má rovněž antibakteriální účinky.

Infekce ústní dutiny – v ústech často vznikají bolestivé infekce, afty, dochází ke krvácení dásní. Proto je vhodné proplachovat ústní dutinu šťávou z aloe, která má protizánětlivé účinky a má příznivý viliv na regeneraci poškozených buněk.

Kloubní potíže - šťáva z aloe působí podpůrně při procesech regenerace buněk a při odstraňování mrtvých buněk. Regenerační proces velmi zmírňuje bolesti kloubů.

Obsahové látky: Aminokyseliny – většina exogenních a endogenních aminokyselin neboli těch, které si organizmus není schopen sám vyprodukovat, Enzymy, vitaminy – všechny vitaminy ze skupiny B včetně malého množství vitaminu B12, kyselina listová, vitaminy C, A, cholin a další, které jsou rozpustné ve vodě, minerální sloučeniny vápníku, draslíku, hořčíku, fosforu, sodíku, zinku, železa, manganu, chrómu, mědi a germania, nenasycené mastné kyseliny, látky s protizánětlivým účinkem – beta-sitosterol, kampesterol, bradykináza, fenoly, kyselina skořicová, lupeol, antrachinony (působí rovněž analgeticky, antivirově a antibakteriálně), éterické oleje, rezistanol, antracén, antranol, barbaloin, saponiny, biostimulátory – látky, které hrají roli katalyzátorů – urychlují regenerační a metabolické procesy. cukry.
Aloe je nejbohatším rostlinným zdrojem mukopolyacharidů, mezi nimiž má nejdůležitější úlohu acemanan, známý jako jeden z „nejsilnějších imunostimulátorů rostlinného původu“. Tato látka aktivizuje imunitní systém, zvláště pak mikrofágy.