Nedejme si přírodu

Vážení a milí zákazníci, od 15.12.2012 vstupuje v platnost další restriktivní nařízení EU, které nám zakazuje psát u všech bylin a přírodních přípravků k čemu jsou určeny a přikazuje veškeré tyto texty odstranit ze stránek. Více info ZDE


NOVINKY

arr325.1. - SNÍŽENÍ CENY - QUINOA BÍLÁPRODUKTY QUINUA, QUINOA   Quinua (quinoa) je prastará bylina peruánských And, která se pěstovala...

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

NAŠE CENA: 280 Kč
NAŠE CENA: 930 Kč
NAŠE CENA: 253 Kč

KONTAKTY

Solia, s r.o. (Čajový dům)
Rybná 716/24
11000 Praha 1 - Staré Město
tel: +420 777 866622
napište nám
Korespondenční adresa: Česká 248, 46841 Tanvald
Provozovna a výd. místo: Česká 248, 468 41 Tanvald

ZBOŽÍ V AKCI

NAŠE CENA: 290 Kč
NAŠE CENA: 265 Kč
NAŠE CENA: 930 Kč

HERBÁŘ ROSTLIN / ALFALFA

HERBÁŘ ROSTLIN / Alfalfa

Latinský název Medicago sativa L.

Tolici seté se také říká tolice vojtěška, vojtěška, vojtěška setá, lucinka, lucerka. Alfalfa, Tolice setá roste převážně ve Středozemí. Existuje až 60 druhů této rostliny, některé rostou po celém světě. Vytrvalá, 30 až 100 cm vysoká bylina. Lodyha vystoupavá až přímá, tupě hranatá. Listy 3četné, řapíkaté, lístky obvejčité, na bázi klínovité, na vrcholu uťaté, na okraji zubaté, řapíkaté, prostřední lístek s delším řapíkem. Květenství až 30květé, 1 až 7 cmdlouhé, stopkaté, květy jsou krátce stopkaté, modrofialové, někdy světle modré.

Arabové pojmenovali tuto rostlinu AL-FAL-FA - otec všech potravin.


Používá se po mnoho generací v Americe již od dob Májů. Pojídání jejich plodů mělo příznivý účinek na rozmnožovací funkce a při nechutenství.

Domorodí obyvatele v Peru používají přípravky z této byliny kvůli pozitivním vlivům na organismus, protože její užívání:


- může mít pozitivní vliv při zánětech močového ústrojí  a prostaty,
- při hormonálních potížích
- může pozitivně ovlivňovat ženský organismus v období menopauzy

- příznivě působí na trávicí trakt (zlepšuje trávení, potlačuje pálení žáhy)
- může pomáhat zvyšovat výkonnost, je doporučovaná  pro sportovce a osoby těžko pracující-
- může zpomalovat proces stárnutí a pozitívně ovlivňovat imunitní systém
- může přiznivě ovlivňovat nervový systém
- může mít pozitivní vliv v období rkonvalescence po nemocech

- může mít pozitivní vliv na ledviny
- pozitivní účinky ji připisovali i v případech nachlazení, rýmy a bolestech v krku


V průběhu historie byla tato rostlina užívána pro k celé řadě zdravotních potíží včetně alkoholismu, astmatu, cukrovky, bronchitidy, nachlazení, bolesti v krku, obezity a překrvení plic. Staří Mayové říkali, že bylinka byla velmi oblíbenou hlavně u ženského pohlaví a odůvodňovali to tím, že může pomáhat zvětšovat objem a sekreční aktivitu prsních žláz a napomáhat thyroidu v řízení pohlavního vývoje tím, že reguluje činnost pohlavních žláz a orgánů.

Tolice je také známa pro své příznivé účinky i na nervy. Po staletí byla tolice setá používána v alternativní medicíně jako prostředek proti stárnutí a k celkovému posílení organismu, který je mimo jiné dán velkým počtem účinných látek obsažených v tolici seté.

Účinné látky: Alfalfa, Tolice setá (Medicago sativa) je známá bylinka, jejíž listy obsahují velmi mnoho látek, které mají velký význam pro celkové posílení imunitního systému.


Obsahové látky: alkaloidy, aminokyseliny, podobně jako hormon vylučují thyrotropin (thyrotropin-uvolňující hormon, TRH), beta karoten, chlorofyl, kumariny, trávicí enzymy (8), fytosteroly,
fytoestrogeny, flavony, flavonoidy, L-canaverina, minerály (Ca, K, P, Mg, Fe, Zn, Cu, Al, B, Cr, Co, Mn, Mo, Se, V případě, Na, Sn), octacosanol, saponiny , vitaminy (A, B1, B6, B12, C, D, E, K, niacin, pantothenová kyselina, biotin, kyselina listová).


Listy byliny Alfalfa obsahují vitamín A, B, C, E, silice, třísloviny, minerální látky, chlorofyl, železo, fosfor, vápník, draslík, enzymy proteázy, lipázy a amylázy, emulsin, invertázu, pektinázu, peroxidázu, kyselinu salicylovou, kumarovou a hroznovou, glykosid tricholin, flavonová barviva, pryskyřici, emulsin, pektinásu a saponiny.