Nedejme si přírodu

Vážení a milí zákazníci, od 15.12.2012 vstupuje v platnost další restriktivní nařízení EU, které nám zakazuje psát u všech bylin a přírodních přípravků k čemu jsou určeny a přikazuje veškeré tyto texty odstranit ze stránek. Více info ZDE


NOVINKY

arr325.1. - SNÍŽENÍ CENY - QUINOA BÍLÁPRODUKTY QUINUA, QUINOA   Quinua (quinoa) je prastará bylina peruánských And, která se pěstovala...

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

NAŠE CENA: 110 Kč
NAŠE CENA: 490 Kč
NAŠE CENA: 90 Kč

KONTAKTY

Solia, s r.o. (Čajový dům)
Rybná 716/24
11000 Praha 1 - Staré Město
tel: +420 777 866622
napište nám
Korespondenční adresa: Česká 248, 46841 Tanvald
Provozovna a výd. místo: Česká 248, 468 41 Tanvald

ZBOŽÍ V AKCI

NAŠE CENA: 450 Kč
NAŠE CENA: 850 Kč
NAŠE CENA: 190 Kč

HERBÁŘ ROSTLIN / MANAYUPA

HERBÁŘ ROSTLIN / Manayupa

Manayupa je trvalá, keřovitá rostlinka rostoucí v některých horských oblastech Peru. Roste ve výškách od 2000 do 4000 m. n. m. V těchto výškách ji můžeme nalézt i na loukách, v lesích a poblíž cest. I když roste v horských oblastech, známá svými blahodárnými účinky je v celé peruánské oblasti a Jižní Americe. Má zelené, oválné listy, které jsou spolu s plody i lodyhou pokryty hustými chloupky. Tvoří ohebné, plazivé lodyhy, dorůstající do půlmetrové délky. Drobné květy jsou růžové barvy, někdy mohou být i modrobílé; podle místa výskytu. Semena dorůstají v malých luscích o velikosti kolem 3 cm. Rostlina má husté a dlouhé kořeny, díky kterým je schopná odolávat i nedostatku vláhy.

Domorodí obyvatelé používali odvary z byliny především
- pro pozitivní vliv na detoxikaci a očištění organizmu a krve od toxických látek /zejména chemických léků, alkoholu a tabáku/
- pro pozitivní vliv na nervový systémy
- pozitivně působí na zlepšení funkci jater, ledvin a žlučníku
- může pozitivně ovlivňovat trávení a zažívání
- přiznivě působí na žaludek a ovlivňuje odstraňování žaludečních potíží
- má příznivý vliv na stav pokožky (alergie, akné, ekzémy)

U žen je velmi oblíbenou bylinkou při odstraňování gynekologických zánětů, při výtocích a menstruačních bolestech
Vývar z Manayupy může sloužit i ke koupelím a omývání ran. Manayupa je rostlina známá v celém Peru již od dob Inků. Užívání této rostliny bylo privilegiem vyšších společenských vrstev a mělo částečně obřadní až kultovní charakter.

V Ghaně používají odvar z této byliny při zácpě a kolikách. Vysoce pozitivní výsledky se zaznamenaly při problémech z nachlazení. V Brazílií používají tuto bylinu na ošetření ran, krvácení, při bolestech svalů.

Očistná schopnost Manayupy je více než žádoucí. Tradičním indiánským využitím je také macerát v alkoholu užívaný při bolestech zad, páteře.

Obsahové látky:
aminokyseliny, esteroidy, éterické oleje, flavonoidy, glycidy, minerální soli, saponiny, taniny, třísloviny.

Vlastnosti:
Antianafylaktický, antiastmatický, antihistaminický, protizánětlivý, antispasmodický, bronchodilatační, depurativní, diuretický, laxativní.